Tournaments

All Western Championships

Santa Clara

August 30 to September 5, 2022

Hyatt Regency Santa Clara

5101 Great America Parkway, Santa Clara, CA 95954

Tournament Chair: Nancy Boyd

Informational Flyer in PDF

Visit: d21acbl.org/

Sacramento Spring Sectional

May 13-15, 2022

Sacramento Bridge Center

2035 Hurley Way, Sacramento, CA 95825

PH: 916-925-6322

Informational Flyer in PDF

California Capital Regional

May 30-Jun 5, 2022

DoubleTree Sacramento

2001 Point West Way, Sacramento, CA - 95815, Sacramento, CA 95815

PH: 9169298855

Informational Flyer in PDF


Past Tournament Results Showcasing Unit and Club Achievements.

Unit 508 Spring Sectional

April 9-10, 2022

Redwood High School Gym

395 Doherty Drive, Larkspur, CA

Informational Flyer in PDF

Results for Open Pairs

Results for Swiss Teams Flight A, X

Results for Swiss Team Midflight



District 21's Annual

Monterey Clambake Regional

January 3-9, 2022

Hyatt Regional Del Monte, Monterey


Tournament Flyer


This is a list of Unit 512 members who placed in top 10 at Monterey as well as some other members of our club.

This is the link to the results link by Unit https://d21acbl.org/wp-content/uploads/Tournaments/Results/2022/2201106.html

Sonoma Valley Unit 512

Winners of 2201106 MONTEREY CLAMBAKE REGIONAL (2022-01-03 - 2022-01-09)

from Sonoma Valley Unit 512, ACBL District 21, to depth of 10 places

  • Edward J Houk tied 2nd in Sunday Bing Crosby Bracketed Teams Bracket I (3.28)

  • Edward J Houk placed 5th in Saturday Michelle Wie Gold Rush Pairs (1.76)

  • Edward J Houk placed 1st in Friday Pam Hughes Gold Rush Pairs (5.97)

  • Kathryn A Houk tied 2nd in Sunday Bing Crosby Bracketed Teams Bracket I (3.28)

  • Kathryn A Houk placed 5th in Saturday Michelle Wie Gold Rush Pairs (1.76)

  • Kathryn A Houk placed 1st in Friday Pam Hughes Gold Rush Pairs (5.97)

  • Susan B Vogtlin placed 2nd in Friday Ernie Els Bracketed Teams Bracket II (6.94)

  • Susan B Vogtlin placed 2nd in Tuesday Jack Lemmon Bracketed KO Bracket II (12.33)

  • Sigrid C Price placed 4th in Thursday Open Pairs (13.10)

  • Sigrid C Price placed 6th in Monday Open Pairs (7.63)

  • Russell C Quinnell placed 6th in Monday Open Pairs (7.63)

  • Carol E Morse tied 2nd in Sunday Bing Crosby Bracketed Teams Bracket I (3.28)

  • Carol E Morse tied 3rd in Thursday John Steinbeck Bracketed KO Bracket II (7.08)

  • Shirley I Sokolowski placed 8th in Thursday Doug Hong Gold Rush Pairs (2.34)

  • John M Shribbs placed 3rd in Saturday Cypress Bracketed Teams Bracket II (5.77)

  • John M Shribbs placed 6th in Wednesday Mid-Flight Pairs (5.25)

  • Patricia K Shribbs placed 3rd in Saturday Cypress Bracketed Teams Bracket II (5.77)

  • Patricia K Shribbs placed 6th in Wednesday Mid-Flight Pairs (5.25)

  • Nancy V Gunn placed 3rd in Sunday Clint Eastwood Fast Pairs (5.17)

  • Nancy V Gunn placed 2nd in Friday Stratified Swiss Teams (2.66)

  • Evelyn D Holtz placed 2nd in Friday Stratified Swiss Teams (2.66)

  • Evelyn D Holtz placed 4th in Thursday Open Pairs (13.10)

  • Evelyn D Holtz placed 1st in Tuesday Open Pairs (31.06)